• Bağlıca Mah. Hilal Cad. No:13/2
  • bilgi@sarehavuz.com
  • Çalışma Saatleri: 9:00 – 18:00
Thumb

Havuz Dezenfeksiyon Hizmetleri

Havuzlarının imalatı ve tesisat yapısı kadar temizliğinde büyük önem taşıyor. Özellikle havuz suyunun temiz ve berrak olması gerekiyor. İnsan sağlığına zararlı olan tüm maddelerin havuzdan uzaklaştırılması gerekiyor. Aynı zamanda bu maddelerin tekrardan oluşumunun da engellenmesi büyük önem taşıyor. Havuz temizliği için ise özel havuz kimyasalları kullanılıyor, gerekli kimyasal maddeler ile havuz temizliği sağlıyor.

Havuzlarda Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Havuzlarda dezenfeksiyon işlemi için birçok yöntem bulunur. Aynı zamanda birden fazla farklı kimyasal ürünler de yer alır. Ankara havuz dezenfeksiyon hizmetleri olarak en kaliteli havuz kimyasal ürünleri ile havuz suyu temizliği sağlanır. Sodyum hipoklorit suya eklenir. Bu kimyasal maddenin toz hali bulunduğu gibi sıvı hali de bulunur. Ancak çoğunlukla havuz sularının temizliği için sıvı hali tercih edilir.

Dezenfektan oksitleyici etkisi sayesinde de ağız suyunda bulunan mikroorganizmalar kolayca yüzeye çıkar. Klor bu açıdan oldukça etkili olan bir kimyasal üründür. Aynı zamanda Ankara havuz dezenfeksiyon hizmetleri olarak yosun giderici kimyasallar da kullanılır. Bu kimyasallar sayesinde yosunlar yok edilir ve havuz suyunda tekrar yosun oluşumu büyük ölçüde engellenir. Havuz suyunda oluşan mikroorganizmalar yüzeye çıkarıldıktan sonra kepçe yardımı ile detaylı bir şekilde temizlenir. Daha sonra ise ph dengeleyici kimyasal ürünler kullanılır ve havuz suyu kullanılabilir bir hale getirilir.

Yüzme Havuzların Dezenfekte Etmek İçin Ne Kullanılır?

Yüzme havuzlarının yapısı, düzeni ve büyüklüğü kadar suyun temizliği de çok önemlidir. İnsan sağlığı açısından risk yaratmayacak kadar temiz havuz suyu olmalıdır. Bunun için ise düzenli aralıklar ile havuz suyunun dezenfekte edilmesi gerekiyor. Havuz suyu için özel olarak hazırlanan dezenfeksiyon kimyasal ürünler kullanılıyor. Bu kimyasal ürünlerin kaliteli olmaları ve insan sağlığına zarar vermeyen içeriklere sahip olmaları gerekiyor.

Ankara havuz dezenfeksiyon hizmetleri de klor içerikli birçok dezenfeksiyon ürünleri ile hizmet sağlıyor. Havuzda zamanla oluşan mikroorganizmalar giderek hastalık yapma derecesine gelecek kadar ciddi boyutlara ulaşabiliyorlar. Havuza giren kişilerin de bundan etkilenmemesi açısından düzenli aralıklar ile havuz suyunun temizlenmesi gerekiyor. Klor içerikli kimyasal ürünler sayesinde havuz suyundaki tüm mikroorganizmalar yok ediliyor.

Havuz suyu daha berrak ve temiz bir hal alıyor. Aynı zamanda tekrardan mikroorganizma oluşumu da engellenmiş oluyor. Buna ek olarak havuzda kendi kendine oluşan yosunların da temizlenmesi büyük önem taşıyor. Yosun temizleyici kimyasal ürünlerle bu yosunların temizliği sağlanıyor. Ankara havuz dezenfeksiyon ürünleri insan sağlığına zarar vermeyen içeriklere sahip olarak üretiliyor. Bu sebepten kaynaklı hem yosun temizliği hem de mikroorganizma temizliği sağlanıyor.

Ankara Havuz Dezenfeksiyon Hizmet Fiyatları

Havuz suyu temizliği için insan sağlığına zarar vermeyen ürünler kullanmak ve bu işte profesyonel olan kişileri tercih etmek gerekiyor.  Havuz suyu kalitesini artırmak için ise kesinlikle düzenli aralıklar ile havuz suyuna dezenfeksiyon işlemi yapılması gerekiyor. Dezenfeksiyon hizmeti için fiyat ise havuzun büyüklüğüne ve kullanılacak olan kimyasal ürünlere göre değişiyor. Ankara havuz dezenfeksiyon hizmet fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız ile iletişime geçiniz.

Thumb
Thumb

Ara