• Bağlıca Mah. Hilal Cad. No:13/2
  • bilgi@sarehavuz.com
  • Çalışma Saatleri: 9:00 – 18:00
Thumb

Sauna imalatı

Sauna terlemeye yardımcı olan bir ortamdır. Sağlıklı bir şekilde kişinin burada terlemesi amaçlanır. Bu sayede kişide bulunan toksinler kolayca atılır. Romatizma hastalığı olan kişilere de sauna oldukça fayda sağlar ve ağrıları en aza indirir.

  • Sauna Tasarımı
  • Sauna Ahşap Seçimi
  • Sauna Isıtma Sistemleri
    Klasik Sauna, İnfrared Sauna
  • Sauna Aksesuarları ve Sauna Esansları

Sauna İmalatı Tasarım, Üretim ve Bakım Süreçleri

Saunanızın olmasına karar vermeniz ile birlikte alana özel tasarım ve uygulamalar yapan SARE Havuz & SPA profesyonel çözümler sağlamaktadır. SARE Havuz & SPA ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü bulabilmek için keşif ve projelendirme hizmeti sonrasında anlaşılır bir şekilde hazırladığı detaylı teklifi size sunmaktadır.

SAUNA TASARIMI:
Sauna imalatı alana ve kişiye özel yapılmaktadır. SARE Havuz & SPA teknik ekibi tarafından, sauna yaptırmayı planladığınız alanın ölçüleri ihtiyaçlarınıza göre projelendirilir, tasarlanır, detaylı ve alternatifli teklif hazırlanıp sunumu yapılır.

SAUNA AHŞAP SEÇİMİ:
Tavan, taban, yan duvarlar ve oturaklarda sauna kullanımına uygun, fırınlanmış ve zımparalanmış ahşaplar ham olarak kullanılmalıdır. SARE Havuz & SPA alt kısımda özellikleri ile belirttiğimiz ahşapları tercihiniz doğrultusunda saunanızın imalatında kullanmaktadır.

-Akdeniz Çamı:
Kızıl, damarlı bir görünüme sahiptir. Kendisine has bir kokusu vardır. Bulunması kolay ve budak reçine miktarının çok fazla olmasından kaynaklı maliyeti diğer ahşaplara göre düşüktür. Aynı zamanda bu çam türü sauna duvarlarında kullanılabilir ama oturak ve zemin kısımlarında kesinlikle kullanılmaz.

-Sibirya Çamı:
Sibirya çamında budak bulunmaz ve reçine miktarı da düşüktür. Düzgün damar yapısı ve rengi ile muhteşem bir görünüme sahiptir. Sauna yapımında özelliklerden dolayı en çok tercih edilen ağaç türüdür. Çok az miktarda reçine çıkarmasından kaynaklı oturaklarda kullanımı kesinlikle doğru değildir.

Abachi (Ayous)
Afrika kökenli bir ahşaptır. Budaksız reçinesiz ve düz damar yapısına sahiptir. Yumuşak bir dokuya sahip olan bu ağaç türünün en önemli özelliklerinden birisi de ısıyı tutmamasıdır. Oturaklarda ve paspaslarda kullanılması gereken tek ağaç türü Abachi (Ayous) ağacıdır. SARE Havuz & SPA sauna imalatında tecrübeli teknik kadrosu ile doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

SAUNA ISITMA SİSTEMLERİ:
Sauna ısıtma sisteminde seçiminde iki alternatifiniz bulunmaktadır. Kullanılacak ısıtma sisteminin seçiminde kullanılacak alan, kullanım şekli, ayırdığınız bütçe ve terlemek için istenilen sıcaklık etkili olacaktır. KLASİK SAUNA: Projelendirme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de seçilecek sauna ısıtıcısının gücüdür. Doğru seçilen soba saunayı istenilen sıcaklığa en uygun zamanda getirmeli ve enerji sarfiyatını da saunanın hacmine göre gerekli miktarda sarf etmelidir. Klasik sauna sobası rezistans ile saunayı istenilen sıcaklığa getirir. Isı kaybına göre de soba aralıklı olarak devreye girer ve istenilen ısı muhafaza edilir. Sauna sobaları üzerinden veya harici olarak iki farklı şekilde kontrol edilebilmektedir. SARE Havuz & SPA sauna imalatlarında yerli üretim veya ithal sauna sobalarını tercihinize göre kullanmaktadır.

İNFRARED SAUNA:
İnfrared ısıtma sisteminde sauna carbon fiber paneller aracılığıyla ısıtılır. Bu teknolojide ortam yerine gördüğü nokta ısıtılır. Klasik saunaya göre daha düşük sıcaklıkta terleme sağlanmaktadır. Ön ısıtma süresi yaklaşık 15 dakika ve enerji sarfiyatı klasik sauna sobasına göre daha düşüktür. Klasik saunaya göre kurulum maliyeti daha yüksektir. SARE Havuz & SPA sauna imalatında tercih edilmesi halinde infrared ısıtma sistemini de kullanmaktadır.

SAUNA AKSESUARLARI VE SAUNA ESANSLARI:
Sauna kullanımı esnasında gerekli olan tüm aksesuarların ve esans çeşitlerinin temini SARE Havuz & SPA tarafından sağlanmaktadır. Sauna kum saati, Termometre-Higrometre seti, Kova kepçe seti, Sauna yastığı, Sauna apliği, Sauna soba taşı ve Sauna esans çeşitleri ile de ihtiyaçlarınıza cevap vermekten memnuniyet duymaktayız.

Sauna tercih eden kişilerde uyku düzensizliği var ise bu düzensizlik de ortadan kaybolur. Aynı zamanda kişilerin üzerine bulunan gerginliği de alma etkisi bulunur. SPA sauna imalatı da bu etkileri sağlaması açısından özel olarak yapılır.

Sauna İmalatı Nasıl Yapılır?

Sauna imalatı sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunuyor. İmalat sorasında bu detaylara dikkat ederek SPA Sauna imalatı  oldukça kaliteli ve işinde uzman kişiler gerektirir. Öncelikle sauna ortamının belirli sıcaklıkta olması gerekiyor. Spa sauna imalatı sırasında da buna dikkat edilerek malzeme kullanılması önem taşıyor.

Sauna ortamı için ideal sıcaklık seviyesi ise 75 ve 85 derece arasındadır. İnsan sağlığı açısından bu sıcaklıklara çok önem vermek gerekiyor. Saunada kalmak için gerekli olan normal süre ise 15 dakikayı geçmemelidir.

Spa sauna imalatı sırasında dikkat edilen diğer nokta ise kullanılan malzemelerdir. İmalat sırasında ahşap seçimi dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Akdeniz çamı, Sibirya çamı ya da ayous çamı kullanılması uygundur. Kaliteli ve sağlam bir işçilik ile spa sauna imalatı yapılmalıdır.

Sauna İmalatı

Spa birçok kişi tarafından tercih edilir. Sudan gelen sağlık anlamına gelen spa kişinin beden sağlığı kadar ruh sağlığını da etkiler. Aynı zamanda birden fazla Spa sauna modelleri bulunur. Yapım aşamasından önce hangi modelde olacağına karar verilir. Bu modele göre imalat gerçekleşir. Spa alanında tasarım ve imalat aşamasında işinde en iyi olan ustalar yer almalıdır.

Suyun iyileştirici gücünün kullanıldığı spa için tasarım da büyük önemi bulunuyor. Öncelikle spa alanı kontrol ediliyor. Daha sonra gerekli büyüklük tespit ediliyor. Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de büyük önem taşıdığı için hangi malzemeni kullanılacağına da karar veriliyor. İşinin ehli olan ustalar tarafından imalat yapılıyor.

Sauna Modelleri 

Sauna kişiye hem ruhen hem de fiziken çok iyi gelen bir ortamdır. Birden fazla farklı sauna modelleri de bulunuyor. Bu sauna modelleri farklı büyüklüklerde olabileceği gibi farklı şekillerde de olabiliyor. Tek kişilik sauna imalatı da yapılıyor, birden fazla kişinin kullanabileceği büyüklükte sauna imalatı da yapılıyor. Bu tamamen kişilerin kendi tercihlerine bağlı olarak değişiyor.

Kabin şeklinde saunalar en çok tercih edilen modelleridir. Bunun yanında oda büyüklüğünde daha geniş ve kapsamlı sauna modelleri de tercih ediliyor. Spa ve sauna modellerinin şekilleri de yine isteğe bağlı olarak yapılıyor. Uzman kişiler tarafından imalatı yapılan spa ve sauna alanları evlere de yapılabiliyor. Bu sauna modellerine ise ev tipi sauna modelleri deniyor.

Sauna Fiyatları

Sauna imalat fiyatları imalatın yapılacağı alana göre değişiklik gösteriyor. Yapılacak olan spa ve sauna alanı imalatının büyüklüğü fiyatları büyük oranda etkiliyor. Aynı zamanda kişilere sunulan seçenekler de fiyatları doğrudan etkiliyor. Geniş kapsamlı ve birçok avantaja sahip olan saunaların imalatları için belirlenen fiyatlar çok daha farklı oluyor. Bunun yanında imalatı yapacak olan ustalara göre de fiyat değişikliği olması mümkündür. İşinde uzman olan ustalarımız ile yaptığımız spa ve sauna imalatları fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet almak ve istediğiniz sauna ortamına ulaşmak için kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz.

Thumb
Thumb

Ara