• Bağlıca Mah. Hilal Cad. No:13/2
  • bilgi@sarehavuz.com
  • Çalışma Saatleri: 9:00 – 18:00
Thumb

Türk Hamamı İmalatı

Temiz olmak kültürümüzde her zaman çok önemlidir. Geleneklerimizde ise Türk hamamı temizlenilecek yerin şıklık ve şifa ile buluşmasının kaynağıdır.

  • Hamam Isıtma Sistemleri
  • Hamam Mermer Uygulamaları
  • Hamam Tavan ve Aydınlatma Ürünleri

Türk Hamamı İmalatı

Projelendirilmesinden, tasarımına, uygulama detaylarında ki incelikten teknik kısımlarına kadar profesyonel ellerden çıkmalıdır. Bu sayede hayallerinizdeki modern tasarımlara veya geleneksel çizgilere şık ve sağlıklı olarak sahip olabilirsiniz. SARE Havuz & SPA ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü bulabilmek için keşif ve projelendirme hizmeti sonrasında anlaşılır bir şekilde hazırladığı detaylı teklifi size sunmaktadır.

HAMAM ISITMA SİSTEMLERİ:
Türk hamamı yapımında ısıtma sistemi Türk hamamı kullanımının sağlıkla buluşmasını sağlamaktadır ve profesyonellik ister. Türk hamamının sıcaklığı dengeli dağıtılmalıdır, mermerin soğukluğu ortadan kaldırılırken oda sıcaklığının da bunaltıcı olmaması gerekmektedir. Türk hamamı ısıtmasında sıcak su ile yerden ısıtma veya elektrik ile yerden ısıtma sistemi kullanılabilmektedir. SARE Havuz & SPA Türk hamamı ısıtma sistemlerinde tecrübeli teknik kadrosu ile kurulum ve işletme maliyetini dikkate alan doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

HAMAM MERMER UYGULAMALARI:
Türk hamamı yapımında uygulanacak mermerin seçilmesi, kesimi ve imalat aşamasındaki incelikleri Türk hamamının şıklığını ortaya çıkarmaktadır. Oturakların ve göbek taşının dizayn edilip imalatının gerçekleştirilmesinden sonra seçilen ısıtma sistemi uygulanmalıdır. Mermer uygulaması öncesi yapılacak en son işlem şap, sıva ve su izolasyonu uygulamasıdır. SARE Havuz & SPA sıva ve şap uygulaması sonrasında mermer kesim ölçüsü almakta ve bu sayede minimum derz kullanımı ile Türk hamamı imalatında şıklığı ortaya çıkarmaktadır. SARE Havuz & SPA Türk hamamı mermer uygulamasında tecrübeli teknik kadrosu ile mermer uygulamasından seçilecek çini ve kurnaya kadar doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

HAMAM TAVAN VE AYDINLATMA UYGULAMALARI:
Türk hamamı tavan ve aydınlatma imalatında kullanılacak malzemeler nemden, buhardan, sudan etkilenmemeli ve mermer uygulamasındaki şıklığı tamamlayabilmelidir. Türk hamamı tavan uygulamasında iki farklı malzeme kullanmaktayız. İlk olarak CTP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester) ikinci olarak ise panel malzeme kullanmaktayız. Aydınlatma olarak ise IP65 özellikli spot aydınlatma, led aydınlatma ve fiber optik aydınlatma tercih etmekteyiz. SARE Havuz & SPA Türk hamamı tavan ve aydınlatma uygulamasında tecrübeli teknik kadrosu ile doğru çözümleri kalitesi yüksek işçilik ile sunmaktadır.

Türk Hamamı 

Türk hamamı geleneklere uygun olarak döşenen ve tasarlanan bir hamam modelidir. Türk hamamı imalatı yapılırken de yine bu detaylara dikkat edilir. Türk hamamları özel olarak tasarlanır ve şıklığa dikkat edilir. Türk hamamı imalatı sırasında teknik aşamalar da dahil olmak üzere her aşamada profesyonel biçimde çalışılır. Bu hamamların tasarımında özellikle geleneksel çizgiler kullanılır.

Aynı zamanda modellemeler de yine Türk geleneğine bağlı olarak tasarlanır. Hem tarihi havası olan hem de oldukça şık bir görünüme sahip olan Türk hamamları oldukça rağbet gören imalatlar arasında yer alıyor. Türk hamamı imalatı sırasında dikkat edilen bir diğer aşama ise hamamın son derece profesyonel olarak ve günümüz teknolojisine uygun olarak tasarlanmasıdır.

Türk Hamamı Nedir?

Yıkanma amacı ile kullanılan ve Türklere özgü imalata sahip olan hamamlara Türk hamamı deniyor. Türk hamamı imalatı yapılırken özel bir sistem kullanılır. Bu hamamlarda hem sıcak su hem de soğuk su bulunur. Aynı zamanda tarihi yapıya sahip olan bu hamamların diğer adı ise Türk banyosu olarak bilinir.

Temizlik ve sağlık açısından kullanılan su ve malzemeler sayesinde diğer hamamlardan çok farklı olan bir hamam türüdür. Her türlü bakım ürünlerinin de bulunduğu bu hamamın kişiye birçok faydası da bulunuyor.

Türk Hamamı Neden Tercih Edilmelidir?

Türk hamamları tarihi yapıya sahip oldukları gibi temizlik ve sağlık açısından da büyük önem taşıyor. Hamamın içinde hem sıcak su hem de soğuk su bulunur. Aynı zamanda kil, çamur, bal ve yosunlar da bulunur. Tüm bu malzemeler özel olarak Türk hamamında bulunur. Türk hamamı imalatı yapılırken de özellikle bu detaylara dikkat edilir.

Birçok kişi tarafından tercih edilen Türk hamamlarının en büyük tercih edilme sebebi ise sağlık ve güzellik açısından fayda sağlıyor olmasıdır. Vücuttan atılamayan birçok madde Türk hamamında atılır. Bu hamamlara giden kişilerde ciltteki gözenekler açılır. Deri tamamen temizlenir. Aynı zamanda cildin beslenmesini ve yumuşamasını da sağlar. Ayrıca Türk hamamında bitkisel masaj yağları da bulunur. Bu sayede Türk hamamı modelleri kapsamında profesyonel bir şekilde hizmet sağlanır.

 

Türk Hamamı Nasıl Yapılır?

Yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur. Özellikle 4 kişilik olarak yapılan bu hamamların genişliği genelde 10 metrekare olarak ayarlanır. Bunun yanında tüm ısınma ve elektrik tesisatları da özel olarak döşenir. Hem sıcak su hem de soğuk su olarak şekilde tesisat sistemi kurulur. Türk hamamı imalat firmaları hamamda kullanılan suyun sıcaklığının özellikle 45 ve 50 derece aralığında olmasına dikkat ederler.

Bunun yanında 70 ve 80 derece aralığında da buhar olmasına dikkat ediliyor. Türk hamamı imalatı sırasında şıklığa da büyük önem veriliyor. Tarihi ve özel tasarımlar ile detaylı bir şekilde tasarım yapılıyor. Hamamın yapısı da özellikle sert yapılı olarak tasarlanıyor. Ayrıca hamamda kullanılan mermerler hem dinlendirici hem de göze hitap eden şıklıkta olmalıdır. Buna ek olarak havalandırma sistemi de kurulması gerekiyor.

Türk Hamam İmalat Fiyatları

Türk hamamı imalatı teknik olarak profesyonellik isteyen bir iştir. Bu sebepten kaynaklı işinde uzman olan kişiler tarafından yapılmadı gerekiyor. Türk hamamı imalat fiyatları da hamamın büyüklüğüne, modeline ve özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Profesyonel hizmet almak ve en iyi şekilde Türk hamamı imalatı sağlamak amacı ile firmamıza ulaşabilirsiniz. Fiyat ve imalat hakkında detaylar için firmamıza ulaşarak gerekli tüm bilgileri en ince ayrıntısına kadar edinebilirsiniz

Thumb
Thumb

Ara