• Bağlıca Mah. Hilal Cad. No:13/2
  • bilgi@sarehavuz.com
  • Çalışma Saatleri: 9:00 – 18:00
Thumb

Fiberglass Monoblok Yüzme Havuzları

Havuz konusunda çok fazla alternatif bulunmaktadır. Bunlar arasında prefabrik havuz, liner havuz, plastik havuz, beton havuz ve polyester havuz yada diğer adıyla fiberglass havuz çeşitleri bulunmaktadır. Yüzme havuzu fiyatları ya da yüzme havuzu maliyeti konusunda inceleme yaparken odak noktamız sadece tek bir nokta üzerinde olmamalı. Fiberglass havuz Avrupa’ da ve Amerika Birleşik Devletlerin'de uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Ürünün temel birleşimi polyester, cam elyaf ve jelkot malzemelerinin birleşiminden meydana gelmektedir.

  • Yapım Aşamaları
    Fiberglass yüzme havuzları, Cam elyaf takviyeli polyesterin ( CTP ) mevcut kalıplara dökülmesi sayesinde imalathanede hazırlanmaktadır. Her firma kendi kalıplarını kullandığından dolayı her üreticinin farklı ebatlarda ürünleri bulunmaktadır. Ürünün imalatında nakliye şartları göz önüne alındığı için nakliye ölçülerini geçmemesi planlanır ve en önemlisi de tek parça halinde imalatı ve montajı yapılması gerekmektedir.
  • Maliyet
    Fiberglass yüzme havuzları imalatında da tecrübeli SARE Havuz & SPA ile iletişime geçmenizi fiyat talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Monoblok yüzme havuzları, diğer havuz modellerine göre inşaat maliyetlerinin uygun olması, imalat sürecinin hızlılığı, havuz gövdesinin dış etkenlerden etkilenmemesi ve özellikle de 10 yıl malzeme garantisi ile birlikte özellikle kişisel kullanıma uygun ölçüleri karşılamasındaki avantajları sayesinde villa kullanıcılarının tercih ettiği havuz modeli olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Fiberglass havuzlar, skimmerli sistem yüzme havuzu şeklinde imal edilmektedir ve makine dairesi mevcut havuz ölçülerinin içinde yer bulmaktadır. Havuz su kotu, üst kottan yaklaşık 10 cm aşağıda bulunmaktadır. Su devir daimi kendi içinde havuz pompası ve havuz filtresi aracılığı ile yapılmaktadır. Yüzme havuzu filtrasyon sistemi seçimi Türkiye Standartları Enstitüsünün ( TSE ) belirlediği mevcut su miktarının 4 saat de filtre edileceği şekilde planlanmalıdır. SARE Havuz & SPA işverenden marka talebi gelmediği takdirde Atlaspool firmasına ait yerli üretim, polyester filtre ve paslanmaz çelik sarmallı havuz pompası kullanmaktadır. Yüzme havuzu aydınlatması için de, gerekli ve uygun sayıda havuz içi aydınlatma lambası kullanılmaktadır. Ayrıca havuz kullanımı esnasında elektrik kaçağı riski olmaması için aydınlatmalar 12 Volt ile beslenmeli ve kullanılan elektrik panosunda kaçak akım rölesinin mutlak suretle bulunması ve kaliteli malzemeler ( Siemens ve Schneider ) kullanılması gerekmektedir.

Fiberglass yüzme havuzu imalatında kullanılan hammaddeden kaynaklı kaçak riskini ortadan kaldırmaktadır. Isı değişikliklerine tepki vermediğinden dolayı, çatlama veya patlama durumu gözükmez. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğu için de yosun oluşumuna neden olmaz ve havuz işletme ( kullanma ) maliyetlerini azaltır. Kendinden merdivenli olduğundan dolayı kullanım kolaylığı sağlar.

Fiberglass yüzme havuzları imalatında da tecrübeli SARE Havuz & SPA ile iletişime geçmenizi fiyat talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.

Thumb
Thumb

Ara