• Bağlıca Mah. Hilal Cad. No:13/2
  • bilgi@sarehavuz.com
  • Çalışma Saatleri: 9:00 – 18:00
Thumb

Yüzme Havuzu İmalatı

Yüzme havuzu imalatı kişilere en kaliteli biçimde hizmet sağlar. Hem spor amacı ile hem de eğlence amacı ile tercih edilen havuzların imalatı da oldukça özenli bir şekilde tamamlanır. Aynı zamanda Ankara yüzme havuzu imalatı son teknoloji ve tasarımlar ile bu imalatı tamamlar. Bu sayede birçok kişi tarafından bu havuzlar oldukça dikkat çeker.

  • Betonarme Havuz
    Betonarme genel itibariyle çelik ve beton yapılarının birlikte kullanılmasıyla elde edilen bir karışımdır. Betonarme kullanımı sayesinde inşa edilen yapı çok daha kuvvetli olur. ... Betonarme havuz yapımı ise çelik ve beton yapılarının güçlü birlikteliği ile elde edilerek uzun süreli ve sorunsuz kullanım için hazırlanır.
  • Liner Havuz
    Liner kaplama standart ölçülü villa tipi havuzlarda tek parça, standart dışı ölçü ve şekillerdeki havuzlarda ise parçalar halinde ısıl yapıştırma metodu kullanılarak monte edilmektedir. Liner, yeni nesil teknoloji ürünü NANO malzemedir. Havuz kimyasallarından etkilenmez. Temizliği kolaydır, kir ve su izi bırakmaz.

Ankara Yüzme Havuzu İmalatı

Yüzme havuzu imalatı yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunların en başında olimpik havuzun boyu gelir. En az 50 metre uzunluğunda havuzun boyu olmalıdır. Havuzun eninin ise en az 25 metre kadar olması gerekiyor. Yüzme havuzu modelleri de yine bu ölçülere bağlı olarak değişiyor. Bu ölçülerde olan bir havuz modeli olimpik havuz olarak adlandırılır. Ancak daha küçük ya da isteğe bağlı farklı boyutlarda da havuz imalatı yapılıyor.

Yüzme havuzu modelleri de birçok niteliğe sahiptir. Her boyutta havuz imalatı yapılır. Havuzun derinliğinden boyuna kadar ölçüler hazırlanır. Daha sonra gerekli elektrik ve su tesisatları kurulur. Havuz için en ideal olan temiz ve saydam su ile havuz doldurulur. Aynı zamanda su temizleme sistemi de yüzme havuzu imalatı sistemine dahil edilir.

Yüzme havuzunun suyu, saydam ve biyolojik olarak temiz olmak zorundadır. İdeal bir yüzme havuzunun suyu, TSE standartlarına uygun olmalı ve standartlara uygun olan değerlerin sürekliliği sağlanmalıdır. Bu sayede yüzme havuzundan faydalananların, sürekli olarak sağlıklı, güvenli ve konforlu kullanımları sağlanmış olacaktır.  Yüzme havuzu yaptırmanın ilk ve en önemli adımı olan hayal etmeyi gerçekleştirdiyseniz, SARE Havuz & SPA ile iletişime geçerek, hayallerinize kavuşmanın haklı gururunu yaşatacağımızı garanti ederiz. SARE Havuz & SPA ihtiyaçlarınıza en doğru çözümü bulabilmek için keşif ve projelendirme hizmeti sonrasında anlaşılır bir şekilde hazırladığı detaylı teklifi size sunmaktadır. Yüzme havuzları imalatından kullanılan tekniklere ve kullanım amaçlarına göre sınıflandırılır.

Bunun yanında tesisatlar da sağlam ve kaliteli bir şekilde hazırlanır. Ankara yüzme havuzu imalatı olarak kişilerin güvenliği de bu şekilde sağlanmış olur. Bu noktada dikkat edilen bir diğer nokta ise yüzme havuzunda kullanılan su olmaktadır. Ankara yüzme havuzu imalatı yapılırken kullanılan havuz suyu da saydam ve temizdir.

Profesyonel Havuz Yapımı Hizmetleri Nelerdir?

Havuz yapımı her zaman profesyonel deneyim ve tecrübe gerektiren bir iştir. Profesyonel bir şekilde havuz yapımında öncelikle betonarme inşa edilmesi gerekiyor. Daha sonra ise havuz içi izolasyon tamamlanır ve ardından havuzun tesisatları döşenir. Ancak profesyonel havuz yaparken her şeyden önce havuz yapılmadan önce kesinlikle havuz yapılması planlanan alanın kontrol edilmelidir.

Alanında uzman havuz ustaları tarafından havuz alanında fizibilite çalışması yapılması gerekiyor.  Sonra ki durumda ise bu alana kaba ve şap işlemlerini başlatmak gerekiyor. Yüzme havuzu imalatı alanlarında bu detaylara özellikle dikkat ediliyor. Bu işin ehli olan ustalar tarafından en kaliteli biçimde birçok modelde havuzlar tasarlanıyor.

Havuz Çeşitleri ve Kullanım Amaçları

Yüzme havuzu imalat firmaları tarafından farklı modellerde havuz imalatı tasarlanıyor. Havuz modelleri arasından mimari havuz olarak bilinen yapılar kişilerin kendi zevklerine göre hazırlanıyor. İstenilen şekilde ve büyüklükle olabiliyor. Bunun dışında çocuk havuzları da tasarlanıyor. Bu havuzlar asimetrik olabileceği gibi aynı zamanda farklı şekil ve figürlerde de olabiliyor.

İmalat aşamasında çocuk havuzlarının boyutları normal bir havuza göre çok daha küçük tutuluyor. Çocuklar göz önüne alınarak alçak ve küçük havuzlar tasarlanıyor. Bir diğer havuz modeli ise kaplıca havuzlarıdır. Bu havuzlar daha çok terapi amaçlı tasarlanır ve kullanılır. Bu havuzlarda sıcak su kullanılır. Aynı zamanda açık havuz ya da kapalı havuz olarak ikiye ayrılır.

Yüzme Havuzu Fiyatları

Ankara yüzme havuzu fiyatları imalatı yapılacak olan havuza göre değişiklik gösteriyor. Havuzun boyutu ve hangi çeşit yapılacağı fiyatları doğrudan etkiliyor. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı havuz yapımı için firmamızdan hizmet alabilir ve istediğiniz havuza kavuşabilirsiniz. İşinde en iyi olan ustalarımız ile profesyonel bir şekilde havuz imalatı yapıyoruz. Fiyatlar ve havuz modelleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için kesinlikle bizimle iletişime geçmelisiniz.

Thumb
Thumb

Ara